2000-2500 arası şarj ve kamera öncelikli telefon tavsiyesi

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Tony Stark

Profesör
Hocam LG ye çok uzağım Huaweiye bir bakayım, demin Kipada Xperia xz1 e baktım tasarım iyi değil

---- Mesajlar birleştirildi ----

@DarkMatter Hocam gunaydın, XZ1 baya bi aklıma yatmıştı ancak youtube Hardwareplus kanalında bir video izledim, kullanıcının biri yaşadığı problemleri yazmış, Telefonla konuşurken sesin az olduğu, wireless a bağlanırken sorun yaşadığı, ve koptuğu, bazen sehrin ortasında olsa bile telefonun çekmediğinden bahsetmiş. Videonun altındaki yorumları okudum bu sorunların aynısını yaşayan başka insanlar da mevcut. Bir kişi söylese, telefon bozuk diyebilirdim ama birkaç kişi birebir aynı sorunlardan bahsetmiş dolayısı ile canım sıkıldı.
HTC U11 2800 -XZ1 2000 lira aradaki farka değer mi bilemiyorum
Sony XZ premium ithalatci garantisi bile olsa bulamadım
Huawei mate 10 da yok
Xiaomi m6 2900 lira
Xiaomi mi note 3 2100 lira.
Nokia 8 2000 lira
Nokia 8 ve Sony Xperia XZ1 arasında kalsanız hangisini tercih ederdiniz? yada biraz arttır 2800 lerde HTC U11 yada önerebileceğiniz başka bir telefon al mı dersiniz?
XZ1'de de Nokia 8'de de bağlantı,wifi,ahize gibi sorunlar mevcut son zamanlarda daha çok denk geliyorum bunları yaşayan insanlara.

gokseldbuga

Üyecik
Hocam xz1 2000 lira HTC u11 2800 , bu farka değer mi sizce? Xz premium zaten yok geriye birşey kalmıyor(Asus içime sinmiyor)

gokseldbuga

Üyecik
Kamera anlaminda çok yükselmezsiniz. Batarya da fark eder. Para sıkıntısı yoksa değer.
Hocam sonynin pili düşük gibi ama optimizasyonunun çok iyi olduğunu söylüyorlar, aynı kamera için 800(bir telefon parası) lira vermek bana mantıklı gelmedi, daha da telefon kalmadı sanırım. Telefonu alıp sorunsuz olması için dua etmek gerekecek :)

gokseldbuga

Üyecik
Xz1 alacaksiniz sanirim. Hayirli olsun simdiden.
Bahsedilen sorunlar korkutmuyor değil zira IOS ta bunları hiç yaşamadım. Özellikle telefonda konuşurken sesin az olması beni kara kara düşündürüyor zira sol kulağım sağır, sağ kulağım sesleri ayıramıyor ama nihayetinde XZ1 amiral gemisi memnun olan da birsürü insan var

DarkMatter

Doçent
Ben konuşurken sesleri yanımdakiler bile duyuyor kismak zorunda kaliyorum. Allah allah anlamadim valla :)

Enes HCKYL

Doçent
1300tl ye redmi s2 öneririm 5.99 inc ekran 12+5 çift kamera 16mp selfi kamerası 3000mah batarya snapdragon 625 işlemci (orta sinıf bir işlemci)

kofdelisi

Profesör
Bence S7 ve S7 edge hâlâ alınabilir kullanılabilir güzel telefonlar

gokseldbuga

Üyecik
Güncelleme desteği bitti. Yine de siz bilirsiniz.
Hocam o ne demek bilmiyorum, örnek verir misiniz? Yani işletim sistemi güncellemelerini mi almayacak?

Hocam o ne demek bilmiyorum, örnek verir misiniz? Yani işletim sistemi güncellemelerini mi almayacak?
Bu arada şu an Teknosadayım Türkiye sonynin battığını HTC nin LG nin çekildiğini söylediler?

Son düzenleme:

DarkMatter

Doçent
Evet hocam android sürümü almayacak daha.

Bu arada şu an Teknosadayım Türkiye sonynin battığını HTC nin LG nin çekildiğini söylediler?
Sony batmiş? Htc ve lg çekildi evet ama sony batmadi.

Son düzenleme:

DarkMatter

Doçent
İnternetten alabilirsiniz. Htc falan. Xz1 hepsi burada da 2k fiyata satiliyor. Dolar 6.5 tl.iken gayet ucuz.

gokseldbuga

Üyecik
İnternetten alabilirsiniz. Htc falan. Xz1 hepsi burada da 2k fiyata satiliyor. Dolar 6.5 tl.iken gayet ucuz.
Ucuz ama sorunlu söylentileri az değil ve Sony mobile ülkeden çıkarsa servis ne olur allah bilir. Bu durumda apple,Samsung ve Çin telefonlarına mahkum olacağız herhalde.

stat counter