1 Dakikada Bembeyaz Dişler

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

korsan12

Doçent
eskiden diş parlatmak için çok ince toz haline gelinceye kadar dövülmüş odun kömürü + limon tuzu (tahminimce eskiden limon suyu idi) + yemeklik tuz' u karıştırırlardı. Denedim, felaket bir tadı var ama karışımı tutturursanız tek fırçalama ile beyazlatıyor dişleri. Sanırsan, galiba, tahminimce ilkel bir karbonat yapım şeması bu.
bu dediğin dişleri eritiyor habarın ola:yes:

MegaWolt

Profesör
diş hiçbir zaman bembeyaz olmaz, gerçek rengi hafif sarıdır zaten.

cagdasnas

Asistan
:D Misvak mı :D

Eskiden diş fırçası olmadığı için misvak kullanılıyordu. Teknolojiye ayak uydurmak lazım :D

AYrıca konuya gelince youtube'da bunun videosunu gördüm ve yorumlarda deneyenler tam sonuç verdiğini yazıyor..:thumbup:
dostum misvak kullanmak sünnet olduğu için o şekilde konuşma lütfen biz ona değer veriyoruz.Diş fırcası kullanmayın demiyorum ama diş fırcası hangi maddeden yapılıyor sentetik mi ne diş macunu desen içinde bi sürü şey var. Allahu teale ne güzel bi ağacın kökünü içinde macunuyla birlikte yaratmış ne demek eski :) kullanımı biten şeye eski denir

---------- saat 19:25 eklendi ---------- önceki mesaj saat 19:23 eklenmişti ----------

kardeşim ben Rasulullah'ın (sav) yaptığı ve tavsiye ettiği şeyleri herşeyden üstünde tutarım bu nedenle misvak dedim yanlış anlaşılmasın.

e2008

Üyecik
insanların diş rengi kendine özeldir.
yani dişin renginde sarılık varsa bunu değiştirmeniz pek mümkün değildir.
farklı kimyasallarda kullanmak dişin yapısına zarar verecektir. Buda dişin çabuk çürümesine veya zayıflayıp kırılmasına neden olacaktır.
en iyi çözüm profesyonel bir diş hekiminden yardım almak.

honline

Profesör
yemin ederim ultra beyaz olacagını bileyim yine sigara külünü kullanmam midem bulandı

İSYAN-1

Asistan
bu konuda en etkili madde pirinç tozudur ben bir ara kullanmıştım dişlerim pırıl pırıl olmuştu, ama sonradan köküne kıran girdi birdaha bulamadım..

byharby

Profesör
Tabi temizler sigara külü içindeki sert partiküller dişin mine kısmını bir zımpara edasıyla aşındıracak. !!! İlk etapta dişleriniz çok temiz gibi görünecek. EVET.Ancak fazla uzun sürmeden dişlerinizde ağrı,sızı başlayacak,dişleriniz sizi erken terkedecek.Yani SAKIN BUNU YAPMAYIN. düzenli fırçalayın dişlerinizi olsun bitsin. Üstelik böyle konuların açılması hiç hoş değil.Daha çok genç arkadaşlar forumda olabilir. Yazıktır.

ALMİ

Profesör
Limon + Diş Macunu da yeterli oluyor ben öyle yapıyorum.

Limon suyu ile ağzı çalkalayın sonra diş macununun üzerine birkaç damla dökün fırçalayın.Sonra tekrar çalkalayın size parıltı dişler:D

ahky

Profesör
Karbonat dişleri aşındırır üzerindeki parlak tabakayı kaybetmesine neden olur.Daha sonra daha kolay leke tutar dişler..Tavsiye etmem..

UndyingDarkness

Profesör
Yapılan yorumlara göre kül iğrenç ve tam fayda etmiyor.
Tuz ve karbonat zararlı.
Limonu hiç denemedim aslında.

Asıl diş temizletme, beyazlatma hakkında bilgisi olanlar var mı?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Sigara külünü bilmemde. orjinal zeytinyağı ile iki dakika fırçaladıktan sonra ardından diş macunuyla fırçalayın(diş macunu sensodyne beyazlatıcı etkili olursa daha cabuk etki gösterir) haftada üç kez tekrarlayın bunu bembeyaz oldugunu göreceksiniz..

atakanengin

Üyecik
bir arkadaş ölmezseniz bizde yaparız demiş, ne bekliyor acaba merak ettim. ölen olursa gelip haber vereceklerini mi :)

stat counter