1 Dakikada Bembeyaz Dişler

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

gkhnksgl

Asistan
*MALZEMELER:
-Sigara külü
-Limon
-Diş macunu

*YAPILIŞI:Üç sigaranın külü üzerine cıvık olmayacak şekilde 20_30 damla limon damlatın. (1/4 limonun suyu yani) daha sonra karıştırıp dişlerinizi ovun ve diş macunu ile fırçalayın. ( bunu 2 kere üst üste yaparsanız inanılmaz beyazlıkta dişlere sahip olacaksınız

*YARARLARI:Limon suyu dişteki kalsiyum lekesini siliyor. Kül kristalleri dişe yapışan yemek artıklarının lekelerini kaldırıyor. Diş macunu da tekrar dişe kalsiyum takviyesi yapıp boşlukları dolduruyor.
Alıntıdır.

Ben denemedim fakat merak ettim daha önce bu uygulamayı deneyen var mı ? :)

-----

Denedim arkadaşlar 2 kere yapıldığında çok abartı bir değişiklik olmasada fark belli oluyor tavsiye ederim.

TempesTs

Asistan
Yasal Uyari ; Bilimsel acidan onayi gostermedigi surece denemeyin :)

gkhnksgl

Asistan
Yasal Uyari ; Bilimsel acidan onayi gostermedigi surece denemeyin :)
Bir çok forumda , sağlık sitelerinde bu konuya rastladım fakat dediğin gibi bilimsel bir onay yok , bir sağlık sitesinde diş hekimine sordum gerçek payı nedir diye , cevap henüz gelmedi , gelmeden hem burdaki arkadaşlarla paylaşayım hemde belki daha önceden deneyen biri vardır diye merak ettim :)

CEH

SDN Okuru
Hiçbir sağlık sorunu yok. Sigara külü yutulmuyor sadece dişlere sürülüyor llimon suyunun zaten zararı yok. Her şeyi bilimsel onayı beklerseniz işiniz iş. İsteyenler deneyebilir.

KızılElma

Üyecik
eskiden diş parlatmak için çok ince toz haline gelinceye kadar dövülmüş odun kömürü + limon tuzu (tahminimce eskiden limon suyu idi) + yemeklik tuz' u karıştırırlardı. Denedim, felaket bir tadı var ama karışımı tutturursanız tek fırçalama ile beyazlatıyor dişleri. Sanırsan, galiba, tahminimce ilkel bir karbonat yapım şeması bu.

winstoncash

Profesör
karbonatla dişlerinizi fırçalayın, o da bayağı beyazlatıyor :)

mila12

Dekan
Onursal Üye
myefsane çok ayıp neden izin almadan koyuyosun resmi :)

tudRoY

Profesör
Benim eniştem yanlışlıkta tuz ruhusu almış ağzına. Dişeri o günden beri bembeyaz...

Yasal Uyarı ; Sağlığa Zararlıdır :)

Beowulf

Profesör
iğrençlikten başka bişi değil hiçbi işe yaramıyor. ben denedim. midem bulandı iğrençde kokuyor :S:S

stat counter